Jak filtrować według tekstu w Excelu?

Jak filtrować według tekstu w Excelu?
5 (100%) 1 vote

Funkcje filtrowania różnią się w zależności od tego, czy w kolumnie widać teksty, daty, czy liczby. W Tym miejscu przedstawiamy dane w tematyce filtrowaniu tekstów.  Więcej o filtrowaniu TUTAJ

Jeżeli potrzebujesz przeglądać kolumnę z tekstami według pewnej zasady, nie wskazując konkretnych wartości liczbowych, które chciałbyś odszukać, jednak wskazując pewien warunek, dobrze by było zajrzeć do „Filtry tekstu”. Istotna Grupa nazw, które tam znajdziesz mówi sama za siebie. Wszystkie z nich otwierają tak naprawdę to samo okno, zatem kliknij na początku w wersję równa się oraz zobacz jak to okno wygląda.

Na liście rozwijanej znajdują się Twoje warunki filtrowania. To co pojawi się tam od razu po otworzeniu okna, zależy od tego jaką opcję filtrowania krok wcześniej wybrałeś. Niemniej jednak, możesz zawsze tę opcję zamienić na inną, podaną na liście.

Na liście znajduje się pełen zestaw wytycznych, również takich dotyczących liczb oraz dat. W związku z czym pamiętaj, że zastosowanie niektórych z nich w przypadku tekstów nie będzie miało sensu. Założenia używane z tekstami:

  1. Równa się – filtr wyszukuje liczby precyzyjnie temu, co wpisano w polu obok.
  2. Nie równa się – filtrowanie wyszukuje wszystkich liczby pomijając tych równych ściśle temu, co wpisano w polu obok.
  3. Zaczyna się od – filtrowanie szuka tekstów, które zaczynają się od podanych niżej przez Ciebie znaków.
  4. Nie zaczyna się od – filtr szuka tekstów, które nie zaczynają się od podanych niżej przez Ciebie znaków.
  5. Kończy się na – filtr poszukuje tekstów, które kończą się na określone przez Ciebie znaki.
  6. Nie kończy się na – filtrowanie poszukuje tekstów, które nie kończą się na konkretne przez Ciebie oznaczenie.
  7. Posiada – filtr szuka tekstów, które zawierają w sobie, obojętnie w którym miejscu – gdzieś w środku, na początku, na końcu we wskazany przez Ciebie tekście.
  8. Nie ma – filtrowanie szuka tekstów, które nie zawierają w sobie obojętnie gdzie – gdzieś w środku, na początku, na końcu – wskazanego przez Ciebie tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *